• WAŻNA INFORMACJA

Drodzy Rodzice,

W związku z tym, że od soboty 26 września powiat kartuski będzie się znajdował w czerwonej strefie, która zakłada między innymi ograniczenie w transporcie zbiorowym, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przywożenie i odbieranie dzieci ze szkoły własnym transportem.

Prośba nasza skierowana jest oczywiście do tych rodziców, którzy mają taką możliwości i podyktowana jest przede wszystkim dobrem naszych podopiecznych.

Dzieci, których rodzice nie mogą odwozić we własnym zakresie nadal mogą korzystać z autobusów kursowych.

• Zajęcia w Leśnym Zakątku

17.09.2020

Tajemniczy Leśny Zakątek przy przedszkolu zaczął już tętnić własnym życiem. Przedszkolaki z grupy 0b, przy sprzyjającej pogodzie spędzają w nim codziennie niemal cały czas swoich zajęć. Chętnie uczą się i bawią na świeżym powietrzu, korzystając z nowo utworzonego zielonego terenu oraz altany, w której mogą się schronić oraz odrabiać zadania.

Zabawki leśnego przedszkolaka, to przede wszystkim, to co ofiaruje im sama natura: patyki, kamyki, liście, szyszki, piasek itp. naturalne materiały i przestrzeń do swobodnego biegania.

W zdobywaniu wiedzy przyrodniczej oprócz prowadzenia własnych obserwacji, dzieci chętnie korzystają z terenowych gier oraz tablic dydaktycznych, rozmieszczonych na obszarze zielonej klasy.

Poza nauką i zabawą chętnie podejmują prace ogrodowe. W ostatnich dniach, pod czujnym okiem wychowawcy posadziły klona-jawora sprezentowanego podczas uroczystości otwarcia przedszkola, a kwietną grządkę stale wzbogacają o nowe, ciekawe rośliny.

Teren Leśnego Zakątka jest chętnie odwiedzany przez inne grupy, dając możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu pozostałym uczniom.

Mamy nadzieję, że każdy nowy dzień spędzony przez dzieci w Leśnym Zakątku, będzie dla nich wielką, ciekawą i niezapomnianą przygodą.

• PLAC ZABAW - PRZEDSZKOLE

Drodzy rodzice i uczniowie.

Plac zabaw przy budynku przedszkola dostępny od poniedziałku do piątku wyłącznie dla dzieci przebywających na zajęciach.

Dla mieszkańców Brodnicy Górnej plac zabaw otwarty jest od godziny 17:00 w każdy piątek do niedzieli.
            Dezynfekcja obszaru wykonywana jest w poniedziałkowy poranek.

Rodzice i uczniowie przebywający na terenie placu w weekend, zobowiązani są do zachowania wszelkich środków ostrożności - w tym do przeprowadzania dezynfekcji we własnym zakresie.

• Laureaci konkursu na LOGO przedszkola

14.09.2020

Wraz z otwarciem przedszkola poznaliśmy laureatów konkursu na LOGO - ,,Tajemnice Leśnego Zakątka”.

Wpłynęło bardzo dużo prac, w związku z czym wybór tej najlepszej był bardzo trudny. Komisja Konkursowa, która zabrała się na początku marca, wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce - Wanesa Kąkol

II miejsce – Judyta Brylowska

III miejsce – Aurelia Konkol

Wyróżnienia otrzymali:

Antoni Góra, Oliwia Skorowska, Marta Sypion, Dominik Hirsz, Wiktoria Krawczyk.

Nagrodą główną w konkursie było przecięcie wstęgi podczas uroczystości otwarcia przedszkola, w asyście Marszałka Województwa - pana Mieczysława Struga oraz Burmistrza Kartuz - pana Mieczysława, Grzegorza Gołuńskiego.

Zwycięzcom gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE.

08.09.2020

Uczniowie klasy VIB i VIIA zaprezentowali fragment ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego podczas dziewiątej odsłony NARODOWEGO CZYTANIA

Balladyna – co to za imię?

Juliusz Słowacki swojemu dramatowi rozgrywającemu się w legendarnych czasach panowania dynastii Popielów nadał tytuł „Balladyna”. Jest to imię głównej bohaterki tragedii.
            Romantyczni twórcy często swych bohaterów nazywali wymyślonymi przez siebie imionami. Takie imiona swoim bohaterkom nadawali również czołowi polscy romantycy – Mickiewicz i Słowacki.
            To Mickiewicz stworzył imię Grażyna, zaś Słowacki - Balladyna.
            Imię mickiewiczowskie świetnie się przyjęło i do dziś spotykamy kobiety o takim imieniu. Imię Balladyna zaś nie jest nadawane .

A co z Aliną?

W Polsce obecnie żyje około 92 tysiące kobiet i dziewczynek o imieniu Alina.
            W naszej szkole mamy tylko jedną kobietę o tym imieniu. Jest to Pani Alina Lica – pielęgniarka szkolna i z pewnością nigdy nie była zakochana w Kirkorze.

• UWAGA!

07.09.2020

Nowy termin spotkania z Dyrektorem Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej dla klas ósmych.

Prosimy o zapoznanie się z poniższą zmianą (zdjęcie).

• SPOTKANIE, WYWIADÓWKA

05.09.2020

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Panem Dyrektorem w sprawie organizacji roku szkolnego 2020/2021.

Spotkania odbędą się w sali OSP w Brodnicy Górnej według poniższego harmonogramu (zdjęcie).

Po spotkaniu ogólnym odbędą się wywiadówki z wychowawcami klas.

• Rozkład jazdy "Gryf"

Drodzy rodzice i uczniowie.

Poranne autobusy w kierunku szkoły (Brodnicy Górnej) wyruszają o podanych poniżej godzinach:
            PRZEWÓZ                                   7:09, 7:49
            MAKS                                          7:12, 7:52

KARTUZY (DWORZEC)             7:20, 7:30
            KOSY                                           7:27, 7:37
            SMĘTOWO CHMIELEŃSKIE     7:29, 7:39
            RĘBOSZEWO                              7:31, 7:41
            GRZEBIENIEC                             7:34, 7:44

Pełny rozkład przewozów autobusowych "Gryf" (link poniżej):