• KOMUNIKAT !

Szanowni Rodzice!

Na podstawie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2021 roku uczniowie klas I-III wracają do stacjonarnego trybu nauczania.

W naszej szkole będzie się to odbywać według następującego harmonogramu:

-3 Maja - Święto Państwowe

-4,5,6,7 -dni wolne od zajęć dydaktycznych

-od 10 maja 2021- powrót klas I-III do szkoły

W związku z powrotem klas I-III od 10 maja do szkoły, informujemy, że lekcje będą się odbywać według dotychczasowego planu stacjonarnego (zdjęcie).

Uczęszczanie na lekcje będzie związane z podtrzymaniem reżimu sanitarnego w szkole - prosimy, by dzieci dezynfekowały dłonie i nosiły maski.

• UWAGA - KOMUNIKAT !

INFORMACJA DLA RODZICÓW !

POMOC PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPEUTYCZNA

PUNKT WSPARCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI

W DZIERŻĄŻNIE I KOŚCIERZYNIE.

Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży od 1 kwietnia ruszyły m.in. w Dzierżążnie i Kościerzynie. Główne założenia opieki środowiskowej to wsparcie w domu pacjenta, współpraca z rodziną i hospitalizacja tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Psychologowie i psychoterapeuci mają pomagać dzieciom i młodzieży z różnymi problemami psychicznymi. Chodzi szczególnie o takie, które nasiliły się m.in. w związku z trwającą od ponad roku pandemią i ograniczeniem kontaktów społecznych.

DLA KOGO WSPARCIE?

Z pomocy w ośrodkach skorzystają dzieci poniżej 7. r. ż., dzieci i młodzież szkolna oraz uczniowie szkół średnich do ukończenia 21 lat. Terapia będzie finansowana w ramach świadczeń NFZ. Jak informuje kościerski szpital, oferowana będzie pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla młodych osób, które: zmagają się z problemami natury emocjonalnej; odczuwają lęk, obawy, mają objawy depresyjne, nie radzą sobie z problemami (rodzinnymi, życia codziennego, wynikającymi z relacji z rówieśnikami, czy innymi); przeżyły kryzysowe lub traumatyczne zdarzenia; Są ofiarami przemocy ze strony dorosłych lub rówieśników; Czują się samotne, wyobcowane; Zmagają się z własną agresją.

Pomocą objęte będą rodziny i opiekunowie prawni pacjentów. Ideą takich placówek jest m.in. uniknięcie hospitalizacji lub skrócenie pobytu w szpitalu. W środowiskowej opiece psychologiczno-psychoterapeutycznej zatrudnieni są m.in.: psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci zajęciowi. Dzieci przyjmowane są z całym spektrum problemów (poza uzależnieniami i niepełnosprawnością intelektualną).

BEZ SKIEROWANIA

Dziecko powinno zostać objęte pomocą specjalistyczną w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia. Nie będzie konieczne skierowanie. Wystarczy przyjść do specjalisty, który po rozmowie, zaproponuje plan oddziaływań. W ramach terapii stosowane są m.in.: porada psychologiczna, sesja psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i wsparcia psychospołecznego. Pomoc obejmuje też wizytę – poradę domową lub środowiskową.

Celem opieki środowiskowej jest to, żeby problemy ludzi młodych były diagnozowane i skutecznie leczone. Pacjenci mają być otoczeni pomocą w taki sposób, aby nie doszło do zaostrzenia kryzysu. Chodzi o uniknięcie sytuacji, w której oddział psychiatryczny w szpitalu będzie pierwszym kontaktem dziecka z terapeutą.

KONTAKT Z PLACÓWKĄ W DZIERŻĄŻNIE: Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Placówka Dzierżążno, ul. Szpitalna 36, 83-332 Dzierżążno. Sekretariat +48 58 687 19 31, gabinety +48 58 687 19 (32-34), e-mail: pdim.placowka@szpital.koscierzyna.pl.

KONTAKT Z PLACÓWKĄ W KOŚCIERZYNIE: Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Placówka Kościerzyna, ul. A. Piechowskiego 36, 83-400 Kościerzyna. Sekretariat +48 58 686 07 80, gabinety +48 58 686 07 (81-83), e-mail: pdim@szpital.koscierzyna.pl.

Treść do pobrania również z poniższego źródła:
            www.bip.zkiw.brodnica.witrynaszkolna.pl/upload/77/pliki/INFORMACJA_DLA_RODZICOW_PPP.pdf