WAŻNE DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH!!!! http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2016/03/gimnazjum-nr-2-w-kartuzach-rozpoczyna-rekrutacje-do-oddzialu-dwujezycznego
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
23.03.2016Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych,dobrego odpoczynku, smacznego jajka,szalonego i wyjątkowego mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych, spokojnych i cudownych dni...
Kaszubski Park Krajobrazowy - REGULAMIN KONKURSU
08.04.2016REGULAMIN KONKURSU
NA PREZENTACJE MULTIMEDIALNĄ
„Kaszubski Park Krajobrazowy – muzea regionalne”
§ 1
1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu kartuskiego.
§ 2
2. Przedmiotem konkursu: jest przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat: „Kaszubski Park Krajobrazowy –muzea regionalne”.
§ 3
3. Cele konkursu:
Popularyzacja wiedzy ekologicznej
Przedstawienie różorodności rezerwatów przyrody parku krajobrazowego
Rozwijanie umiejęności posługiwania się technologią informacyjną
Kształowanie umiejęności selekcji potrzebnych informacji
Wdrażnie do korzystania z różorodnych źódeł informacji z poszanowaniem praw autorskich
§4
4. Sposó przeprowadzania konkursu:
Prace mają zostać wykonane indywidualnie. Prezentacja zgłszona do konkursu powinna być wykonana w programie PowerPoint (pakiet programu Microsoft Office) i zapisana w formacie umożiwiająym otwarcie jej bezpośednio w w/w programie. Praca powinna zawierać min. 10 slajdów (nie liczą slajdu tytułwego) oraz zawierać imię i nazwisko autora oraz szkołę. W prezentacji powinny być również zawarte informacje o wykorzystywanych materiałch źódłwych. Każy uczestnik powinien w dniu konkursu rozstrzygnięia zaprezentować swoją pracę przed komisją konkursowąi uczestnikami. Każa szkoł moż zgłsićdwie prace.
§ 5
5. Organizatorkami konkursu są p. Dorota Koszałka i p. Iwona Magulska.
Miejsce i termin skłdania prac: prace należ wysłć na adresy mailowy - koszalkadorota@wp.pl
W temacie należ wpisać po słwie KONKURS KPK nazwę szkoł, imię i nazwisko opiekuna.
Prace przyjmowane będą do dnia 19.04.2015r.
Informacja o rozstrzygnięiu konkursu zostaną rozesłna mailowo do osób uczestnicząych w konkursie.
§6
6. Kryteria oceny prac konkursowych:
Komisja najwyżj bęzie oceniał prace:
prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę,
charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu,
napisane prostym, zrozumiałym językiem
zgodność pracy z tematem
estetyka wykonania
przejścia między slajdami, animacje
elementy graficzne
tabela, dźwięk, źródła
§7
7. Postanowienia końowe
Decyzja komisji jest nieodwołwalna.
Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostęne na stronie internetowej szkoły: http://www.zkiwbrodnicagorna.edupage.org
Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
Przystęując do konkursu uczestnik akceptuje postanowienie powyższego Regulaminu.
Akceptacja Regulaminu wiąż ze sobą prawo do późniejszego wykorzystania pracy.
„ŚWIATOWY DZIEŃ WODY” W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ „A”
08.04.2016W dniu 22.03.2016r obchodziliśmy „Światowy Dzień Wody”. W związku z tym dzieci z naszej grupy przedszkolnej przyszły ubrane na niebiesko jako symbol wody. Razem z wychowawcą omówiły znaczenie wody dla życia człowieka oraz wszystkich organizmów żyjących na Ziemi. Dzieci zapoznały się także z różnymi zbiornikami wodnymi: od źródła do oceanu. Następnie dokonały podziału na wody słodkie i słone i zapoznały się z florą i fauną tych wód.
Woda to także doskonały materiał do przeprowadzenia doświadczeń. Nasze przedszkolanki sprawdziły „co pływa, a co tonie w wodzie?” Sprawdziły także, czy uda się do szklanki nalać wody „z górką”?, oraz miały możliwość zbadania stanu skupienia wody.
Jako pracę plastyczną dzieci wykonały proste łódeczki z plastikowych zakrętek, niewielkiej ilości plasteliny, kartki papieru i wykałaczki. Następnie kładły na stoliku i dmuchały w ich żagle. Zabawa ta sprawiła maluszkom dużo radości i przyjemności.
Na zakończenie porozmawialiśmy na temat potrzeby oszczędzania i utrzymania wód w czystości, gdyż prognozy na nadchodzące lata nie są zbyt optymistyczne, a niedobór wód słodkich już dziś jest poważnym problemem, z którym boryka się coraz więcej ludzi na świecie. Dlatego każdy uczeń w szkole powinien znać zasady oszczędzania wody i wdrażać je w codziennym życiu, a codzienne dobre nawyki na pewno przyniosą spektakularne korzyści dla wszystkich.
Wychowawca: Danuta Cybula
WYDARZENIA Z GRUPY PRZEDSZKOLNEJ „A”
08.04.201622.03.2016 – w tym dniu przedszkolaki odwiedził „Zajączek wielkanocny”, ale z tego względu że jest bardzo płochliwy, to pochował dzieciom prezenty w różnych miejscach w przedszkolu. Nasze maluszki dzielnie szukały swoich koszyczków z prezentami - a to na korytarzu, a to w szatniach u starszaków, a nawet w sąsiednich klasach. Gdy już odnalazły, to z radości aż podskakiwały. Uśmiechu, krzyku i radości było co nie miara.
21.03.2016 – „Pierwszy Dzień Wiosny” – wszystkie dzieci przedszkolne w tym dniu przyszły ubrane na zielono, gdyż tym kolorem kojarzy nam się najpiękniejsza pora roku – wiosna. Dzieci witały wiosnę, a żegnały zimę spacerując z marzanną i śpiewając piosenki oraz recytując wiersze o wiośnie, a przy tym wypatrywały pierwszych oznak wiosny.
12.02.2016 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki pod hasłem „Walentynkowy Dzień Uprzejmości”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono – kolor miłości. Wraz z wychowawcą omówiły zasady bycia dobrym, uczynnym i uprzejmym dla innych. Już od najmłodszych bowiem lat powinniśmy kształtować wśród dzieci postawy sprzyjające prawidłowemu zachowaniu się wobec rówieśników oraz innych osób. Wzorce, które maluchy nabędą we wczesnym dzieciństwie, zapewne znajdą swój obraz w dorosłym życiu.
Każde dziecko namalowało również serduszko dla osoby, którą bardzo kocha, a na zakończenie wymieniły się między sobą słodkimi upominkami w postaci lizaczka – oczywiście w kształcie serduszka.
04.02.2016 nasze przedszkolaki bawiły się na „Balu karnawałowym”. W tym dniu wszystkie maluszki oraz wychowawca poprzebierali się za różne postacie bajkowe. Można było spotkać m.in.: księżniczki, wróżki, czarownice, spidermana, piratów, cyganki, czerwonego kapturka, wilka, motylki, a także Elzę z „Krainy lodu”. Maluszki świetnie bawiły się przy muzyce disco-polo, brały udział w różnych konkursach muzycznych i tanecznych. W tym dniu rodzice także przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.
Rekolekcje wielkopostne 2016 r.
23.03.2016Nie zdejmę krzyża z mojej ściany
za żadne skarby świata,
bo na nim Jezus ukochany
grzeszników z niebem brata.
W dniach 21.03- 23.03 w naszej szkole wspólnie przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Czas wyciszenia, zastanowienia się nad własnym postępowaniem jest każdemu z nas potrzebny, a takimi dniami są właśnie nauki wielkopostne.
Pierwszego dnia rekolekcji 21 marca, przywitała nas serdecznie pani dyrektor, Beata Bieszka , a następnie w nastrój rekolekcji wprowadził ksiądz prałat, Kazimierz Benkowski wraz z rekolekcjonistą Ojcem, Zbigniewem Podleckim. Uczniowie wspólnie z Panią Teresą Lis i Panią Katarzyną Cybula przygotowali dla nas na poniedziałkowe przedpołudnie piękną prezentację dotyczącą symboli wielkanocnych. Prezentacja przeplatana była przepięknym śpiewem i grą na gitarach.Potem wszyscy udaliśmy się do klas, aby przygotować plakat pod tytułem " Stacje Drogi Krzyżowej". Pomysły były różne, każda klasa wykazała się kreatywnością i to ogromną!!!! Dzień rekolekcji zakończyliśmy Mszą świętą, na którą udaliśmy się do naszego Kościoła Parafialnego.
Wtorek 22 marca przywitał nas wiosennym słoneczkiem . Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy i śpiewu piosenek!!! Następnie przybliżyliśmy sobie, jak wyglądały i jak przeżywano święta kiedyś. Ten dzień wypełniły nam testy na temat naszej wiedzy z religii, które uzupełnialiśmy pod okiem naszych wychowawców. Jakie będą wyniki? Jeszcze nie wiemy... Na wyniki musimy poczekać. Ostatnią godzinę rekolekcji spędziliśmy na modlitwie w kościele.
Środa 23 marca , to ostatni dzień naszych wielkopostnych rekolekcji...... Ten dzień podzielono na dwie części: pierwsza to spotkanie z policjantem, a druga to wspólne śpiewy i klasowe spotkania z wychowawcą przy świątecznym, wielkanocnym stole. Już o 8.15 przyjechały do nas Panie : Beata Kurek i Monika Kaczmarska. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy : pierwsza to klasy 1-3, a druga to 4-6. Panie przeprowadziły pogadankę na temat naszego bezpieczeństwa. Przypomniały o przepisach poruszania się po drodze, zwłaszcza rowerem. Uczuliły również na zasady korzystania z portali społecznościowych. Zaznaczyły jak ważna jest rozwaga przy korzystaniu z Internetu. Druga część rekolekcyjnego dnia rozpoczęła się cudownym śpiewem naszego szkolnego chóru i grą na gitarze dziewcząt . Wszystko to zostało przygotowane przez niezawodną Panią Kasię. Wprowadzeni w świąteczny nastrój ruszyliśmy do swoich klas. A tam? Ciężka praca... Każda klasa przygotowowywała wielkanocny stół. I tutaj równiez wykazaliśmy się pomysłowością . Wielkie podziękowania należą się naszym rodzicom, dzięki którym nasze pomysły stały się rzeczywistością. Co było na takim stole? Żurek, jajeczko, chleb, masełko, sól, pieprz, baranek, mazurek i wielkanocna baba!!!!
Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych,dobrego odpoczynku, smacznego jajka,szalonego i wyjątkowego mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych, spokojnych i cudownych dni...
SPOTKANIE Z TATERNIKIEM GÓRSKIM, JERZYM GORCZYCĄ.
17.03.201614 marca odwiedził naszą szkołę taternik górski, Jerzy Gorczycą. Spotkali się z nim uczniowie klas IV-VI.
Jerzy Gorczyca od blisko 20 lat podróżuje i wspina się na szczyty górskie rozsiane po całym świecie. Taternik, himalaista i ratownik GOPR jest wielkim pasjonatem gór.
W czasie spotkania gość opowiadał o swoich górskich przygodach, pokazywał prześliczne slajdy, demonstrował ekwipunek oraz przybliżył dzieciom specyfikę sportów ekstremalnych. Uczulił słuchaczy na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania zasad turystyki górskiej. Pan Jerzy zachęcał wszystkich do rozwijania swoich pasji. Roztaczał przed uczniami piękno krajobrazów Beskidów, Tatr i Pienin.
Niejeden ze słuchaczy był zachwycony opowieściami taternika i z pewnością odwiedzi kiedyś, w przyszłości, nasze piękne góry. A może u niektórych odezwała się pasja górska. Dziękujemy Panu Jerzemu
Dzień i noc z π
17.03.2016Dnia 11 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. „Dzień i noc z π”. Uczniowie po wysłuchaniu krótkiej prezentacji o liczbie PI zrobili piękne plakaty o liczbie PI. 15 uczniów w trzech grupach wyruszyli na poszukiwaniu liczby PI ukrytej na terenie szkoły. Po skończonej konkurencji i zrobieniu plakatów, uczestnicy zmierzyli swych sił w składaniu figur origami. Złożyliśmy m.in. PIeska, PIekło niebo, PIanino. Następnie poszliśmy na salę gimnastyczną aby strzelać do bramki przy pomocy kija unihokeja z odległości PI. Utrudnieniem dla osoby praworęcznej było strzelnie do bramki lewą ręką. Aby uczcić liczbę PI stworzyliśmy „żywą” liczbę Pi utworzoną z uczniów Ubranych w białe bluzki. Konkurs który wzbudził bardzo dużo emocji przeprowadziła p. Magda Kamińska w języku kaszubski, a było to BINGO. Uczniowie musieli uważnie słuchać i zakreślać liczby które wyczytuje p.Magda. Osoba, która zakreśliła wszystkie liczby wygrywała. W konkursie na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby π: I miejsce zdobyła Olga Kempa, która zapamiętała, aż 70 cyfr, II miejsce przypadło Monice Skorowskiej, a III miejsce Daria Cybula. Następnie zagraliśmy w gry planszowe takie jak: Szalone zakupy, Piranie atakują, Gra karciana „Wojna” – na której nie było figur tylko tabliczka mnożenie, grę logiczną Safari, układaliśmy trójwymiarowe wieże z rzutów przedstawionych na rysunkach oraz ślimaku pospiesz się. Pod koniec zjedliśmy Pizzę. Po zjedzeniu pizzy pełni energii uczniowie wymyślali jak najwięcej wyrazów z sylabą PI w określonym czasie 3:14. Najwięcej wyrazów bo 70 zdołała napisać grupa pod przewodnictwem Olgi. Okazało się, że zainteresowanie matematyką w naszej szkole jest ogromne. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz grę Przekładki. Organizatorkami i opiekunkami spotkania były: p Dorota Koszałka, p. Magdalena Kamińska, p. Danuta Cybula.
KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH
15.04.201611 marca w GOK SOMONINO odbył się Konkurs Ozdób Wielkanocnych.
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Prace nadsyłane są z całego powiatu, również nasza szkoła bierze udział w tym konkursie i zajmuje wysokie lokaty. Prace wykonywane są pod kierunkiem p. Teresy Lis.
W tym roku w kategorii ,,Stroik” I miejsce zajęła Marta Dąbrowska z kl. IV a.
II miejsce Maja Kąkol z kl. I a i kl. ,,O a” wyróżnienie w kategorii ,,Palma”.
Gratulujemy!
KONKURS RECYTATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ
17.03.2016W minionym tygodniu 04.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji. Uczniowie klas IV - VI przystąpili do recytacji. Łącznie wzięło w nim udział 18 uczestników. Wszyscy pięknie deklamowali wiersze w języku polskim.
Celem niniejszego konkursu jest: popularyzacja polskiej literatury pięknej. kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej, stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji.
Spośród występujących na scenie uczniów, jury wyłoniło najlepszych recytatorów:
I miejsce – Marta Brylowska
II miejsce - Patrycja Marszałkowska
III miejsce - Olga Kempa
Gratulujemy uczestnikom konkursu!
WYCIECZKA DO GDAŃSKA – LODOWISKO MIEJSKIE
27.02.2016Podczas ferii 23 lutego został zorganizowany wyjazd na lodowisko do Gdańska. W tym wyjeździe wzięli udział uczniowie z klas IV – VI.
Wyjechaliśmy o godzinie 10.00, najpierw udaliśmy się na lodowisko. Tam założyliśmy łyżwy i spróbowaliśmy własnych sił. Choć nie wszyscy potrafi jeździć na łyżwach, to przynajmniej większość uczniów po chwili próbowała własnych możliwości na środku lodowiska. Jedni trzymali się bandy inni profesjonalnie jeździli po wielkiej tafli lodu, wszystkim bardzo się spodobało.
Z lodowiska pojechaliśmy na posiłek do Mc Donalda, tam wszyscy mogli się posilić, aby potem wyruszyć w powrotną drogę.
Wyjazdy na lodowisko podczas ferii wpisaliśmy już w kalendarz naszych wycieczek, co roku cieszyły się on zainteresowaniem uczniów. Jesteśmy zadowoleni, że nasi uczniowie lubią aktywnie spędzać wolny czas.
Zapraszamy do uczestnictwa w dalszych wyjazdach!!!
KONKURS „BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE”
17.03.2016Na przełomie stycznia i lutego w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne zabawy zimowe ”. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz ruchu i aktywnego spędzania czasu podczas zimowych miesięcy. Założeniem konkursu było także rozwijanie pomysłowości i twórczego myślenia oraz ekspresji plastycznej.
Komisja konkursowa wybrała w kategorii przedszkole 3 zwycięskie prace i jedno wyróżnienie oraz w kategorii klas I -III 2 prace oraz 1.
Podczas wyboru prac komisja zwracała uwagę na samodzielność, pomysłowość, oryginalność a także estetykę wykonanych prac.
W kategorii klas I-III:
I miejsce Mateusz Rybakowski
II miejsce Karolina Pobłocka
W kategorii przedszkole:
I miejsce Maja Lejk
II miejsce Julia Pakura
III miejsce Adrianna Konkol
wyróżnienie Wiktoria Ołtarzewska
JAK LEŚNE SKRZATY PRZYWOŁYWAŁY PANIĄ ZIMĘ
27.02.2016Pogoda za oknem od jakiegoś już czasu nie za bardzo przypomina nam zimę, a przecież luty to jej ulubiony miesiąc. Leśne Skrzaty z grupy 0a postanowiły zatem przed feriami przywołać Panią Zimę i zachęcić, by powróciła do nas jeszcze chociaż na chwilę. Każde z dzieci tęskni bowiem, by w czasie ferii pozjeżdżać z górki na sankach, ulepić bałwana, czy porzucać się śnieżkami. Zorganizowały więc Dzień Zimy. Tego dnia na zajęcia przyszły ubrane w zimowe kolory i z zapałem zabrały się za rozwiązywanie zimowych zadań. Odgadywały zimowe zagadki o bałwankach, śpiewały i odtańczyły zimowe piosenki, sortowały śnieżynki, aż wreszcie stworzyły postać Królowej Śniegu. Najwyraźniej Pani Zimie podobały się starania dzieci, bo w nagrodę za podjęte działania nagrodziła je pysznym, zimowym ciastem.
By miło zakończyć I semestr zabawy i nauki, Leśne Skrzaty w Walentynkowy Dzień Uprzejmości, wraz z zaproszonymi mamami, zajęły się pieczeniem wafli. Frajda była niemała. Mali kucharze chętnie pomagali dorosłym w przyrządzaniu ciasta oraz wspólnej, słodkiej uczty. Jak to w Walentynki bywa, dzieci wzajemnie obdarowały się pięknie wykonanymi przez siebie, kolorowymi laurkami oraz lukrowymi serduszkami. I tak to z pełnymi brzuszkami i uśmiechami na twarzach rozpoczęliśmy okres zimowych ferii.
Leśne Skrzaty i wychowawczyni Karolina Duda
WALENTYNKOWY DZIEŃ UPRZEJMOŚCI W OB
14.03.201612 luty był dla dzieci z grupy OB prawdziwym, czerwonym dniem miłości, przyjaźni i uprzejmości. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, odtańczyły walentynkowy taniec z balonami .Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę przygotowaną przez rodziców i pysznego lizaka w kształcie serduszka. Każde z dzieci zrobiło walentynkę dla kolegi lub koleżanki, były także walentynki dla pani Krysi i Lusi . To był miły akcent, który wywołał u wszystkich serdeczny uśmiech na twarzy.
PODSUMOWANIE I SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
27.02.2016Dn. 11 lutego 2016 spotkaliśmy się na apelu szkolnym, aby podsumować I półrocze roku szkolnego 2015/2016. Na początku pani dyrektor, Beata Bieszka wręczyła nagrody za konkurs kolęd i konkurs czytelniczy. Następnie przyszedł czas na podsumowanie minionego semestru.
Średnia naszej szkoły wyniosła 4,4, a najlepszą klasą została kl. IVA ,która osiągnęła średnią 4,9. Monika Skorowska z kl. VIA ze średnią 5,75 pobiła wszystkich uczniów na kolejnych miejscach również z wysoką średnią plasują się: Olga Kempa, Jakub Traczyk, Marta Brylowska, Michał Tusk, Liliana Płotka.
Frekwencja w minionym półroczu kształtowała się na poziomie 87%.Uczniowie chętnie chodzą do szkoły i, co najważniejsze, nie chorują często. Mamy uczniów , którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole. Z klas IV-VI 100% frekwencją mogą poszczycić się następujące osoby: Marta Dąbrowska, Michał Tusk, Weronika Korczyńska, Oliwia Król, Jakub Kręcki, Monika Skorowska i Daria Cybula
Z zachowaniem uczniów w I półroczu nie było już tak dobrze. Niestety pojawiła się w naszej szkole 1ocena nieodpowiednia i 8 poprawnych. To sygnał dla niektórych, że należy zastanowić się nad swoim postępowaniem. Z drugiej strony cieszymy się z 43 ocen wzorowych,32 bardzo dobrych i 16 dobrych.
Teraz czekają nas ferie, w czasie których nabierzemy sił do dalszej pracy, aby nasze świadectwa w czerwcu były chlubą dla nas i naszych rodziców.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III
27.02.2016W środę 10.02.2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu była popularyzacja prozy i poezji polskiej wśród uczniów, pomoc w rozwijaniu zainteresowań oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. W konkursie udział wzięło 22 uczniów klas I-III. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury w składzie: p. Ewa Kałużna, p. Dorota Dera, p. Alicja Wiśniewska wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Aurelia Konkol – kl. II a
II miejsce – Szymon Kościelski – kl. I b
III miejsce – Kacper Brylowski – kl. III b
Wyróżnienie: Klaudia Lietzau – II a
Nikola Mejer – III a
Wszystkim recytatorom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do konkursu za rok.
BIAŁY DZIEŃ W GRUPIE OB
14.03.2016Chociaż za oknem pogoda mało zimowa, głównie ze względu na brak śniegu, to jednak 9 lutego w Brodnicy Górnej w grupie OB zrobiło się biało.
Stało się to za sprawą zorganizowanego „Białego Dnia”. Dominującą barwą w stroju każdego przedszkolaka była w tym dniu biel. - Biały kolor to nie tylko zima, ale też jest podobny do nieba. U nas w przedszkolu były różne konkursy i zabawy . Trzeba było trzymać balon między głowami, to taki specjalny taniec. Wygrywali ci, co najdłużej taki balon utrzymali . Wiele radości dostarczyła dzieciom bitwa na śnieżki . Następna zabawa polegała na tym ,że słomkami trzymanymi w buzi trzeba było przekładać kawałeczki kartek w kształcie śnieżynek ze stołu do talerzyka .Wszyscy z zaangażowaniem brali udział w „białych” zabawach – odszukiwali białe akcenty we własnych strojach oraz w najbliższym otoczeniu, wspólnie bawili się i pląsali w takt muzyki o charakterze zimowym. Uwieńczeniem białego dnia była praca w grupach – wykonanie bałwanka na dużym arkuszu różną techniką plastyczna. Był to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni w naszej grupie.
SŁOWO I OBRAZ, CZYLI LEKTURA W KOMIKSIE. KONKURS CZYTELNICZY.
12.02.2016Konkurs oferowany był dla uczniów IV-VI, którzy lubią nie tylko czytać, ale i rysować. Należało ulubioną książkę przedstawić w komiksie. Zainteresowanie konkursem było duże. Jednak spośród wielu prac jury wybrało te najbardziej interesujące.
I miejsce zajął Klaudiusz Rybakowski
II miejsce Rozalia Skorowska
III miejsce Daria Cybula
Laureatom gratulujemy. Mamy nadzieję, że konkursy plastyczne związane z książką przyczynią się do zwiększenia czytelnictwa wśród dzieci.
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI - „SKRZACIE OPOWIEŚCI”
12.02.20168 lutego 2016 r gościliśmy w naszej szkole teatr Urwis z Krakowa, który przyjechał do nas z przedstawieniem pod tytułem "Skrzacie opowieści". Przedstawienie obejrzały dwie grupy przedszkolaków, zerówki: A i B, oraz klasy: IA i IB.
Dzieci miały możliwość obejrzeć opowieść o dwóch małych skrzatach, których zadaniem było pomaganie ludziom i zwierzętom w różnych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się także jak wyglądają skrzaty oraz jakie są ich obyczaje. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili pracę skrzatów, a w razie potrzeby służyli im dobrą radą i pomocą, wspólnie się przy tym bawiąc, tańcząc i śpiewając.
Bajka miała na celu uświadomienie dzieciom, że warto pomagać, być dobrym i uczciwym oraz jak ważna jest pomoc, zarówno w świecie zwierząt, jak i świecie ludzi. Sympatyczne skrzaty odkrywając przed dziećmi swój tajemniczy świat ukazały i zachęcały je także do działań proekologicznych.
Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały okazję oglądać występy aktorów na żywo, uważnie śledziły przebieg przedstawienia, reagując żywo na to, co się dzieje na scenie. Dowodem tego, iż teatrzyk wszystkim widzom bardzo się podobał były gromkie brawa.
BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE I U PRZEDSZKOLAKÓW
27.02.2016Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas w dniu 04.02.2016r.
W przedszkolu już od początku lutego zagościł nastrój karnawałowy. Udekorowane zostały sale. królowały balony, serpentyny. Dzieci z poszczególnych grup przygotowały również prace plastyczne o tematyce karnawałowej (maski, balony). Wreszcie nadszedł długo oczekiwany bal. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać: wróżki, królewny, piratów, biedronki, Spider-Mena, rycerzy, motylki. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie rozpoczęła się zabawa. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawili się wesoło .Panie w poszczególnych grupach urozmaicały zabawę konkursami np. taniec z balonami, zabawa zręcznościowa „przechodzenie pod wężem”, taniec naśladowaniec i wiele innych. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji balu i przygotowanie słodkości.
Nawigacja
Archiwum Aktualności